Noclegi Szaflary

Od strony południa gminę Szaflary okrywają Tatry, od strony północy są to Gorce z Turbaczem, z ciekawymi szlakami i interesującą historią. Patrząc na wschód znajduje się Pieniński Pas Skałkowy, Pieniny Spiskie, a idąc dalej Pieniny z Trzema Koronami i barwnym przełomem Dunajca. Z kolei na zachodniej stronie są unikatowe na skalę przyrodniczo torfowiska nowotarsko – orawskie, w tle znajduje się góruje Babia Góra.
Bardzo dobre położenie sprawia, że z gminy Szaflary jest blisko nie tylko w Tatry, ale i inne obszary górskie, graniczące z Podhalem Spiszem i Orawą.
Ze względu na to przez gminę Szaflary wiodą urokliwe, choć nie zawsze wyjątkowo znane, trasy turystyczne, prowadzące od stolicy Tatr czyli Zakopanego poprzez gminę Szaflary i dalej na przełom Białki z jaskinią Obłazową i jej na skalę światową archeologicznymi miejscami, Pieniński Pas Skałkowy do Niedzicy i Czorsztyna, gdzie są dwa sąsiadujące ze sobą zamki, owiane tajemniczymi legendami i podaniami oraz następnie aż do pienińskiego uzdrowiska utworzonego przez Józefa Szalaya czyli Szczawnica.
Następna piękna widokowo trasa wiedzie ze stolicy Tatr przez Ząb, najwyżej znajdującą się miejscowość w Polsce, do Bańskiej Wyżnej i następnie do Skrzypnego i Szaflar, gdzie na górze Ranisberg, góruje widoczny z odległości, a utworzony przez szaflarzan na początku XX wieku krzyż. To tą trasą można udać się jeszcze dalej w stronę Leśnicy i dalej Pienin, obserwując po drodze cudowne widoki lub pojechać na Zaskale, a stamtąd do Ludźmierza do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala i następnie mijając po drodze Rogoźnik z pasem skałkowym i rezerwatem przyrody przez Czarny Dunajec z interesującą zabudową aż na Orawę. Obszar ten jest wyjątkowo ciekawy pod względem geologicznym, ma bardzo różną rzeźbę terenu i warunki przyrodnicze.
Teren ten jest urozmaicony, nie tylko biorąc pod uwagę przyrodę, ale również pod względem wysokości. Na obszarze tzw. Małego Rogoźnika (Skrzypne) do Wielkiego Rogoźnika jest wysokość około 605 m n.p.m., a w sąsiedztwie Bańskiego Wierchu jest to aż 927 m n.p.m. Właśnie te różne wysokości na stosunkowo niewielkim obszarze sprawiają, że można podziwiać na terenie tej tylko gminy, różne warunki przyrodnicze i atmosferyczne.
Gmina Szaflary mieści się w samym sercu Podhala, w bliskim sąsiedztwie Nowego Targu, stolicy Podhala. Zlokalizowana jest w rozległej kotlinie Nowotarskiej, nad brzegiem potoku Biały Dunajec tuż przy Pogórzu Gubałowskim. Gmina Szaflary posiada siedem sołectw są to Bańska Niżna, Bańska Wyżna, Bór, Maruszyna, Skrzypne, Szaflary i Zaskale.
W obiekcie mieści się TV oraz dostęp do internetu.
W budynku znajduje się bezpłatny parking dla klientów grill, altankę, a oprócz tego rozrywka dla dzieci klientów takie jak znajdująca się huśtawka, trampolina, piaskownica, domek z zjeżdżalnią.
W sąsiedztwie znajduje się stacja kolejowa Szaflary znajdująca się ok. 800 m, która umożliwia podróżowanie pociągiem. W sąsiedztwie ok. 2 km od obiektu w kierunku Nowego Targu mieści się LIDL oraz McDonald i KFC. Znajdziemy tu też stację paliw.
Wybierając noclegi w Tatrach podczas urlopu w obiekcie można korzystać z wielu atrakcji.
Tuż obok obiektu znajduje się karczma, w której turyści mogą wybrać się na pyszne jedzenie, skosztować lokalnego piwa oraz rozerwać się podczas gry w kręgle.
Szaflary noclegi przy termach źródła geotermalne, z których korzystać można wybierając się do Gorącego Potoku lub Term Szaflary. Termy te mieszczą się 6 km od Naszego obiektu. W sezonie letnim można skosztować słynnych lodów z Nowego Targu,
a w sąsiadujących miejscowościach w okresie letnim miejsce ma wiele imprez, na których można obserwować występy zespołów regionalnych i spróbować tamtejszych produktów. „Tatrzańskie Wici” jest to cykl imprez opowiadający o regionalnych zwyczajach. Rozpoczyna się na początku lipca i trwa do połowy września. W każdy weekend wakacji zabawa przenosi się do innej miejscowości Podhala. Do najbardziej znanych zalicza się zabawę w Białym Dunajcu, gdzie można obserwować rywalizację dziewczyn ubiegających się o tytuł „Nojśwarniyjsyj Górolecki” czyli nazywanej inaczej Miss Podhala, oraz Festyn Białczański w Białce Tatrzańskiej, gdzie wybiera się „Harnasia Roku” oraz „Cepera i Ceperka Roku”. Klienci mogą obcować z regionalną przyrodą oraz podziwiać wspaniałe widoki zwiedzając rezerwaty przyrody Bór na Czerwonem oraz Przełom Białki lub udając się na szlaki Gorczańskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Szaflary noclegi domki to idealne miejsce dla pasjonatów wypadów rowerowych w pobliżu obiektu jest las, przez który wędruje ścieżka rowerowa łączą się z malowniczą szlakiem rowerowym wokół Tatr.
W okresie ziomowym można udać się na liczne trasy narciarskie, do takich miejsc jak np.: SkiSuche czy Kotelnica Białczańska. Brak swojego sprzętu nie jest problemem, ponieważ stacje posiadają wypożyczalnie sprzętu, a instruktorzy pomogą nauczyć początkujących jak stawiać pierwsze kroki na stoku lub doskonalić już posiadane umiejętności w jeździe na nartach i snowboardzie. Również osoby lubiące biegi narciarskie znajdą swoje miejsce na lokalnych trasach biegowych.
Apartamentu „Na Pańskim” znajduje się w miejscowości Szaflary na Podhalu. Miejscowość jest zlokalizowana jest przy popularnej „Zakopiance”.