Poronin noclegi

Informacje o Poroninie te najstarsze siegają czasu 1624 roku. W okolicach 1620 roku Poronin stał się samodzielną wsią.
Do okresu XIX w. Poronin nie nie mógł się pochwalić swoim kościołem. Pierwsza Parafia utworzona została w 1834 r., a to wcześniej niż Parafia w Zakopanem. Pierwszy kościół z czasów XIXw. całkowicie spalił się w 1915 r. Dzisiejsza budowla według planów Franciszka Mączyńskiego powstała w latach 1917-1925. Przy kościele znajduje się krzyż misyjny zbudowany z racji Misji po Powstaniu Chochołowskim w 1846r.
Poronin jest to miejscowość znajdująca się w powiecie tatrzańskim jest to województwo małopolskie, położona 7 km od stolicy polskich gór czyli miasta Zakopanego, siedziba gminy.W czasach XIX w. Poronin był letniskiem, uczęszczanym bardziej niż Zakopane. Przyjeżdzali tu wielcy Polacy, jak: Jan Matejko, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Leon Wyczółkowski, Jan Kasprowicz, Władysław Orkan, Leopold Staff.
Obiekt znajduje się w okolicy wyciągu narciarskiego (orczyk) – ok. 500 m, do stacji narciarskiej Suche jest ok. 3km, natomiast do kompleksu narciarskiego Małe Ciche ok. 5km. W okolicy mieści się karczma – ok. 700 m, sklep – ok. 300 m, przystanki autobusowe – ok. 300 m, PKP – ok. 1 km. Od obiektu jest dosyć blisko na Termy Podhalańskie w Szaflarach – ok. 10 km oraz Baseny Termalne w Bukowinie Tatrzańskiej – ok. 8km. Do samego serca Poronina jest mniej niż 1km. Jest to dobry pomysł na pobyt wczasy który zapewni idealne warunki do urlopu i relaksu.
Willa Pod Grapą to budynek który został postawiony w 2010 roku z zachowaniem bardzo ładnego wzornictwa góralskiego. Znajdujący się w miejscowości Poronin.
Obiekt mieści się w doskonałęj lokalizacji są to dwie alternatywne drogi do Zakopanego, blisko do Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej co daje możliwość na przyjemny i spokojny odpoczynek.
Przygotowane zostały cztery pokoje i cztery apartamenty w stylu góralskim z pięknymi regionalnymi zdobieniami.
Każde z pomieszczeń jest wygodnie i komfortowo urządzony.
Ogromnym plusem jest zdecydowanie lokalizacja, łatwy dostęp do transportu miejskiego, sklepów i restauracji. Niewiele bo jedynie 500m od obiektu znajduje się wyciąg w Poroninie, 1km do wyciągu w Suchem, Małe Ciche 4km. Do serca Zakopanego dzieli od obiektu zaledwie 5km, do Bukowiny Tatrzańskiej 5km(termy, wyciąg). 3 minuty od domu mieści się piekarnia ze świeżym pieczywem.
Pokoje są przygotowane zostały w stylowymi i regionalnymi motywami. Każdy pokój wyposażony własną łazienkę i tv. Udostępniony jest również aneks kuchenny na piętrze, a apartament wyposażony jest we własną kuchnię.
Obiekt znajdujący się w Poroninie, w samym sercu Podhala. Dom znajduje się z dala od drogi głównej w zacisznym miejscu z cudownym widokiem na góry. Dla gości udostępnione są apartament 4-6 osobowy oraz pokoje 2-3-4 osobowe, możliwość dołożenia łóżeczka dla dziecka.